Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi, nazývaná aj masáž horúcimi kameňmi, je obľúbenou metódou relaxácie a terapie. Pri tejto metóde sa používajú hladké a nahriate kamene, ktoré sa prikladajú na rôzne miesta na tele. Masáž lávovými kameňmi sa stáva čoraz populárnejšou vďaka svojim blahodarným účinkom na telo a myseľ.

História masáže lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi má svoje korene v tradičnej medicíne rôznych kultúr. V oblastiach, kde boli lávové kamene dostupné, ako napríklad v Južnej Amerike, Afrike a Ázii, sa na liečebné účely používali po stáročia. V modernej dobe sa masáž lávovými kameňmi stala obľúbenou formou relaxu aj terapie na celom svete.

Ako masáž lávovými kameňmi funguje?

Masáž lávovými kameňmi začína prípravou kameňov. Tie sa vložia do vodného kúpeľa a zahrejú na teplotu približne 50 – 60 °C. Masér potom na telo klienta nanesie olej a naň položí niekoľko kameňov rôznych veľkostí. Horúce kamene sa umiestňujú na konkrétne body na tele, ako sú chrbtica, brucho, ruky a nohy. Masér následne začne pohybovať kameňmi po tele klienta pomocou rôznych techník. Medzi tieto techniky patria krúživé pohyby, valčekovanie, trenie a tlaková masáž. Masér sa zameriava na napätie v tele klienta a pomocou kameňov uvoľňuje svalové napätie a zlepšuje krvný obeh. Klient  počas masáže môže pociťovať teplo a uvoľnenie.

Účinky masáže lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi má mnoho výhod pre telo a myseľ. Medzi hlavné účinky masáže lávovými kameňmi patrí:

Horúce kamene umožňujú masérovi preniknúť hlbšie do tkanív. Dosahuje sa tak intenzívnejší fyzický pocit v porovnaní s inými druhmi masáže, ktoré nezahŕňajú pôsobenie tepla. Teplo z kameňov preniká hlbšie do tkanív, cievy sa rozširujú, čo má za následok zlepšenie cirkulácie. Práve slabá cirkulácia môže viesť k únave, ktorá zapríčiní stuhnutosť svalov a nahromadenie kyseliny mliečnej vo svaloch. Zvýšená cirkulácia prináša viac kyslíka do svalov, ktorý následne pomáha zmierniť bolesť a stuhnutosť.

Masáž lávovými kameňmi v centre Kaloka

Masáž lávovými kameňmi je relaxačná a terapeutická technika, ktorá má mnoho výhod pre telo a myseľ. Náš vyškolený profesionálny terapeut vám pomôže masážou uvoľniť svalové napätie, zlepšiť krvný obeh, znížiť stres a úzkosť, podporiť spánok a zlepšiť náladu. Objednajte sa ešte dnes. Uvoľnenie po masáži vám pomôže jednoduchšie zaspať a dosiahnuť kvalitný hlboký spánok, ktorý je potrebný pre úplné zotavenie tela po každodennej únave.