Masáže

Historicky patrí masáž medzi najstaršie formy terapie. Je založená na aplikácii rôznych tlakov a hmatov, ktoré majú určitú silu a smer a pôsobia na mäkké tkanivá.

Dnes sú masáže vnímané predovšetkým ako vítaná forma relaxu, uvoľnenia sa a krátkeho úniku od sveta každodenných starostí. Masáže však v majú predovšetkým terapeutické a rehabilitačné účinky. Kombinácia uvedených benefitov spôsobuje, že masáže patria medzi vyhľadávané formy relaxácie s mimoriadne priaznivými účinkami na telo i dušu. Masáž je určená predovšetkým na uvoľnenie fyzického a psychického napätia.

Jednorazová versus pravidelná masáž

Poznáte to – už po jednej masáži sa cítíie ako znovuzrodený. Čiastočne ustúpila chronická bolesť, zlepšila sa hybnosť, zmizlo napätie, zlepšila sa nálada. Účinky sú temer okamžité. Ale krátkodobé. A teraz si predstavte, že chodíte na masáž pravidelne. Chronické bolesti začnú ustupovať, zlepší sa regenerácia, zvýši sa svalová výkonnosť, zlepší sa kondícia, zlepší sa obehový systém, lymfatický systém, prekrvenie… Zoznam benefitov je takmer nekonečný.

Pre koho je masáž vhodná

Pravidelné masáže odporúčame najmä ak:

Masáže - kontraindikácie

Napriek tomu, že masáž je zvyčajne veľmi príjemným zážitkom, pre telo predstavuje pomerne veľkú záťaž. Môžu nastať situácie, keď je lepšie masáž vynechať. Mohlo by totiž prísť k zhoršeniu stavu.

Kedy by ste na masáž chodiť nemali:

Masáže v Trnave – to je Kaloka

Náš mladý ale skúsený tím vám v centre Kaloka poskytne to najlepšie zo sveta masáží. Vaša cesta k zdraviu a regenerácii organizmu vedie aj cez vhodne zvolenú masáž. Klasická, športová, či relaxačná masáž? Výber možností je široký a náš tím je pripravený. Vieme, že zdravie nie je  všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.

Naša ponuka masáží v Trnave

services-6@2x

Relaxačná masáž