Laseroterapia

Laserová terapia – ošetrenie pomocou svetla

Laserová terapia je jedným z druhov fototerapie. Je to neinvazívna forma ošetrenia pomocou svetla. Laseroterapia sa používa na zmiernenie zápalových procesov, či chronických ochorení spôsobujúcich bolesti pohybového aparátu.

Liečba laserom má rôznorodé využitie. V oblasti rehabilitácie je liečba laserom jedným zo základných úkonov fyzikálnej terapie. Laseroterapia často úplne nahrádza lieky, alebo pôsobí ako doplnok ďalšej liečby.

Laserová terapia – moderný liečebný postup

Laseroterapia patrí medzi moderné nebolestivé liečebné postupy, ktoré sa využívajú v modernej medicíne. Obrovskou výhodou tejto formy fototerapie je veľmi široké množstvo indikácií a zároveň minimum kontraindikácií.

Ako funguje laser

Princípom laserovej terapie je jednoduchý a vysoko efektívny spôsob liečby. Laser je prístroj, ktorý vyžaruje súvislé elektromagnetické vlnenie. Toto žiarenie má identickú amplitúdu, fázu a smer. 

Laserová terapia využíva impulzy monochromatického svetla, ktoré prenikajú do hlbších vrstiev tkanív. Taktiež využíva elementárne častice, ktoré prenášajú veľké množstvo energie.

V účasnosti sa v medicíne používa niekoľko typov laserov. V chirurgii sú to vysokoenergetické lasery, ktoré majú schopnosť tepelne ničiť tkanivá a bunky. Vo fyzioterapii a rehabilitácii sa používajú nízkovýkonné lasery ale aj vysokovýkonné lasery. Medzi vysokovýkonné lasery sa radí aj,,vysokointenzívna laserová terapia HILT (high intensity laser therapy).

Rehabilitačná liečba laserom Giga Firelas

Využite teraz jedinečnú rehabilitačnú liečbu smart laserom Giga Firelas, ktorý slúži na terapeutické
účely. Táto terapia predstavuje účinnú a bezpečnú hĺbkovú aplikáciu lasera bez ďalších vedľajších
účinkov.
Mimoriadnu účinnosť lasera zabezpečuje kontinuálny vysoký výkon a kombinácia 4 rôznych vlnových
dĺžok. Sila laserového lúča a inovatívny typ sondy umožňujú jednoduchú a bezkontaktnú aplikáciu
rehabilitačnej liečby laserom. Rôzne typy šošoviek uľahčujú aplikáciu liečby na rôzne časti tela.

Kombinácia vlnových dĺžok lasera Giga Firelas

Unikátnosť rehabilitačnej liečby lasera Giga Firelas predstavuje kombinácia rôznych vlnových dĺžok
svetelného lúča.

Kombinácia jednoduchej bezpečnej aplikácie a rýchleho účinku liečby laserom pomôže aj vám.
Objednajte sa na rehabilitačnú liečbu laserom aj vy.

Liečba laserom

Laserová terapia prebieha na základe zistenej diagnózy, teda na základe aktuálneho zdravotného stavu pacienta. Liečebná procedúra trvá niekoľko minút a je potrebné ju opakovať v pravidelných intervaloch. Počas terapie je nutné si chrániť oči špeciálnymi okuliarmi.

Laserový lúč je schopný preniknúť do hĺbky až 10 cm. Ovplyvňuje aj tkanivové štruktúry, ktoré sú uložené hlbšie pod kožou. Laser má biostimulačné, analgetické a protizápalové účinky, preto má veľmi široký záber využitia. Hlavnými zložkami liečby laserom sú biostimulačné (urýchľuje proces hojenia), analgetické (potláčajúce bolesť), a antiflogistické (protizápalové) účinky. Ďalšou z výhod liečby laserom je rýchly nástup účinkov, ktoré urýchľujú celkovú liečbu.

Ďalšie účinky laserovej terapie

Liečba laserom indikácie

Liečbu laserom možno používať pri nasledovných stavoch:

Kontraindikácie laseroterapie