TDP lampa

Terapia TDP lampou nachádza predovšetkým uplatnenie v pri úľave od bolesti, ortopédii, športovej aj v internej medicíne. Množstvo testov preukázalo, že TDP lampa má efektívnejšie účinky ako klasické infračervené žiarenie. Terapia lampou v sebe spája pôsobenie termomagnetických vĺn, akupunktúry a tradičnej čínskej medicíny.

Ako funguje TDP lampa

Skratka TDP pochádza z čínskeho originálneho názvu Teding Diancibo Pu. To sa dá zjednodušene interpretovať ako špeciálne elektromagnetické spektrum. Dôležitou časťou terapeutickej TDP lampy je platňa vrstvená minerálmi kryštálov. Keď sa platňa nahreje na špecifickú teplotu, začne vyžarovať jedinečné spektrum elektromagnetických vĺn v rozsahu 2 -25 mikrónov. Pocitovo sa jedná o príjemné teplé žiarenie.

Ľudské telo toto žiarenie absorbuje, pričom žiarenie podporuje mikrocirkuláciu, látkovú výmenu a prináša úľavu od chronických aj akútnych bolestí.

Žiarenie spôsobuje reakciu molekúl buniek a tkanív pričom sa zlepšuje prekrvenie buniek a ich zásobovanie, čo prispieva k obnove prirodzenej rovnováhy v organizme. Tento výsledok prináša priame nahrievanie postihnutých oblastí.

TDP lampa je prirodzená liečebná metóda

Terapia TDP lampou je založená na prirodzenej samoregulácii tela. Je to neinvazívna, veľmi príjemná forma terapie vhodná bez obmedzenia veku vrátane detí. Obrovskou výhodou tejto terapie je, že nemá vedľajšie účinky.

Pri pravidelnom využívaní terapie TDP lampou sa mnohé ťažkosti ako napr. migréna, alergie, reuma, bolesti kĺbov, nádcha, bronchitída, nespavosť výrazne zlepšili, prípadne úplne vyliečili. Pri pravidelnej aplikácii pri liečbe zlomenín a rán sa zistilo, že sa liečebný proces výrazne urýchlil.

TDP lampa a jej účinky

Kontraindikácie terapie TDP lampou

Terapia TDP Lampou

Terapia TDP lampou sa vykonáva pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta v našich moderných priestoroch centra Kaloka v Trnave a Piešťanoch. Dĺžka terapie je 20 – 30 minút. Vždy je potrebná pravidelná aplikácia terapie. Frekvenciu určí náš fyzioterapeut.

TDP Lampa skúsenosti

Terapeutická lampa môže pomôcť pri ťažkostiach ako napríklad: